Artykuł sponsorowany

Rodzaje implantów zębowych i różnice w ich cenie

Rodzaje implantów zębowych i różnice w ich cenie

Implanty zębowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie brakujących zębów. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na ten sposób leczenia, a szeroka oferta dostępnych implantów pozwala na dopasowanie idealnego rozwiązania do potrzeb pacjenta. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom implantów zębowych oraz różnicom w ich cenach, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego dla siebie.

Przeczytaj również: Czym zajmuje się implantologia?

Rodzaje implantów zębowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje implantów zębowych, które można podzielić ze względu na materiał, z którego są wykonane, kształt oraz sposób łączenia z koroną protetyczną. Najpopularniejsze są implanty wykonane z tytanu, który jest biokompatybilny i dobrze integruje się z kością. Inne materiały stosowane to np. cyrkon, który ma doskonałe właściwości estetyczne. Kształt implantu może być cylindryczny lub stożkowy, a sposób łączenia z koroną to albo system śrubowy, albo cementowy.

Czynniki wpływające na cenę implantów

Cena implantu zębowego może się różnić w zależności od wielu czynników. Po pierwsze, istotne jest miejsce produkcji - najdroższe są implanty szwajcarskie i niemieckie, natomiast tańsze opcje to produkty krajowe czy azjatyckie. Po drugie, ważne jest zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak CAD/CAM, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie implantu do potrzeb pacjenta. Po trzecie, cena może zależeć od renomy kliniki oraz doświadczenia lekarza wykonującego zabieg.

Koszty związane z zabiegiem wszczepienia implantów

Samo wszczepienie implantu to tylko część kosztów związanych z tym zabiegiem. Należy również uwzględnić koszt korony protetycznej, która będzie osadzona na implancie, a także ewentualne dodatkowe zabiegi, takie jak odbudowa kości czy podniesienie zatoki szczękowej. Ponadto, istotne są koszty konsultacji oraz badań diagnostycznych przed zabiegiem, takich jak tomografia komputerowa czy zdjęcia rentgenowskie.

Implanty zębowe w Polsce - wartość za cenę

W Polsce ceny implantów zębowych, w Poznaniu np., są niższe niż w wielu krajach zachodnich, co przyciąga pacjentów z zagranicy. Jednocześnie polskie kliniki oferują wysoką jakość usług i korzystają z nowoczesnych technologii. Wybierając implanty zębowe w naszym kraju, można liczyć na dobrą wartość za wydane pieniądze. Ważne jest jednak, aby dokładnie sprawdzić ofertę kliniki oraz doświadczenie lekarzy, aby mieć pewność, że wybrana opcja będzie bezpieczna i skuteczna.